mobile

Turystyka medyczna

Turystyka zdrowotna i medyczna jest ogólnoświatowym trendem i coraz więcej ludzi planując swoje wyjazdy łączy wypoczynek z różnego rodzaju zabiegami dla zdrowia i urody.

Najważniejszym powodem rozwoju turystyki zdrowotnej i medycznej są duże różnice w cenach usług. Ceny usług medycznych w Polsce, Czechach na Węgrzech i w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej są często nawet o 60-80% niższe niż np. w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Rabka-Zdrój to znane w Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych, którego bogactwem są zasoby wód mineralnych, korzystny mikroklimat i walory krajobrazowo-turystyczne. Miejscowość oferuje doskonałe warunki do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku. Piękne górskie krajobrazy i tereny umożliwiają aktywne spędzanie czasu wolnego, zarówno latem jak i zimą. W uzdrowisku bierze początek Szlak Papieski, który biegnie przez miejsca wędrówek Karola Wojtyły, później papieża św. Jana Pawła II. Oferta rekreacyjna uzdrowiska obejmuje także ośrodki jazdy konnej, stadion sportowy, skate-park, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej oraz letni basen. Na terenie Rabki działa również centrum sportów ekstremalnych, oferujące m.in. paintball, quady, paralotnie i park  linowy. W zimie gmina zaprasza miłośników białego szaleństwa na doskonale przygotowane stoki narciarskie oraz trasy narciarstwa biegowego. W centrum miasta istnieje również lodowisko i tor saneczkowy dla najmłodszych. Dodatkową atrakcję miasta są w sezonie zimowym przejażdżki saniami po Rabce i okolicy.

W dniu 1 czerwca 1996 roku, podczas I Światowego Zlotu Kawalerów Orderu Uśmiechu, Rabka-Zdrój otrzymała zaszczytny tytuł „Miasto Dzieci Świata", jako dowód uznania za pracę na rzecz dzieci. Tytuł ten został Rabce przyznany zgodnie przez Kapitułę Orderu Uśmiechu, UNESCO i Wojewodę Nowosądeckiego.

Stomatologia dziecięca

pedodoncja, stomatologia wieku rozwojowego

Ortodoncja dla dzieci

Ciesz się pięknym uśmiechen
icon
darmowy dostęp do WI-FI
icon
możliwość rat
icon
telewizja
icon
napoje dla pacjentów